آمار بالای مهاجرت به گرجستان در بین ایرانیان، عوامل متعددی دارد که یکی از آنها ارزش پاسپورت گرجستان است. موقعیت جغرافیایی مناسب و ارتباطات مؤثر کشور گرجستان، دلیل ارزش بالای پاسپورت گرجستان است. سفر بدون ویزا با پاسپورت گرجستان به بیش از صد کشور از دلایل با ارزش بودن پاسپورت این کشور است.

برای گرفتن اقامت در گرجستان از روش های مختلف چون تحصیل، خرید ملک، کار، ازدواج می توانید با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس بگیرید.

سفر با پاسپورت گرجستان

با پاسپورت گرجستان می‌توان بدون ویزا به بیش از صد کشور دنیا سفر کرد. ایالات متحده آمریکا، کانادا، کشورهای اتحادیه اروپا، کشورهای CIS و ایران و ترکیه از جمله اسامی این فهرست هستند. پاسپورت گرجستان در میان فهرست پاسپورت کشورهای مختلف دارای رتبه ۵۱ام است. این رتبه بیانگر آن است که ارزش پاسپورت گرجستان برای مهاجران خارجی قابل توجه است.

روشهای اخذ پاسپورت گرجستان

  1. تولد در گرجستان یا ازدواج با تبعه گرجی منجر به دریافت اقامت گرجستان می‌شود.
  2. دریافت ویزای تحصیلی یا ویزای کار در گرجستان
  3. اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک از دیگر روشها محبوب‌تر است.

 تمام روشهای فوق منجر به دریافت اقامت موقت گرجستان برای یک سال می‌شود. اگر مهاجری بتواند حداقل شش سال اقامت موقت خود را تمدید نماید شرایط دریافت اقامت دائم گرجستان را خواهد داشت.

دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

  1. اگر فرد خارجی ملکی با ارزش مشخص در گرجستان خریداری کند اقامت موقت گرجستان به او اعطا می‌شود.
  2. ارزش‌گذاری و تعیین قیمت ملک توسط بازرسان گرجی انجام می‌شود.
  3. ۳٫    استفاده از وکیل معتبر در گرجستان جهت بررسی صحت مدارک ملک و عقد قرارداد قانونی خرید ملک ضرورت دارد.  

سرمایه‌گذاری در گرجستان

  1. دولت گرجستان برای توسعه اقتصادی این کشور از جذب سرمایه‌های خارجی استقبال می‌کند.
  2. ۲٫    از سوی دیگر دسترسی به بازارهای اروپا فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری و تجارت در گرجستان است.
  3. بنابراین اگر زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری در گرجستان انتخاب شود درآمد و سودآوری خوبی خواهد داشت.

شرایط تمدید اقامت موقت گرجستان

برای تمدید اقامت، مدارک مشخصی باید در زمان مقرر به مراجع قانونی ارائه شود. این مدارک برای شیوه‌های مختلف دریافت اقامت متفاوت است. ولی یکی از مدارک مهم که تمام مهاجران باید آن را ارائه کنند گواهی عدم سوء پیشینه است. از سوی دیگر شرایطی که منجر به دریافت اقامت فرد مهاجر شده باید تداوم داشته باشد. به عنوان مثال اگر دریافت اقامت از طریق خرید ملک بوده پس از یک سال هم باید فرد متقاضی صاحب قانونی آن ملک باشد.

پاسپورت جدید گرجستان

پاسپورت به عنوان مدرک احراز هویت بین‌المللی، اهمّیّت زیادی دارد. از این رو جدیدترین تکنولوژی‌ها برای تولید پاسپورت استفاده می‌شود. از سال ۲۰۱۰ پاسپورت گرجستان نیز به صورت پاسپورت بیومتریک عرضه می‌شود. وجود میکرو تراشه الکترونیکی در پاسپورت بیومتریک مانع از جعل این سند می‌شود. در این میکرو تراشه تصویر دیجیتال و اطلاعاتی نظیر اثر انگشت شخص ذخیره می‌شود.

پاسپورت جدید گرجستان

نکات پایانی

در سالهای اخیر دولت گرجستان سختگیری بیشتری در زمینه اجرای قوانین خود به کار می‌برد. لذا امکان دور زدن قوانین مهاجرت در گرجستان وجود ندارد. بنابراین اعتماد به افراد ناشناس و بی‌توجهی به قوانین، تنها موجب ایجاد سوءسابقه برای شما می‌شود. در صورتی که برای دریافت اقامت گرجستان نیاز به مشاوره کارشناسی دارید می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس بگیرید.

برچسب‌ها:, ,

Leave a Reply