انواع اقامت در گرجستان

اقامت در گرجستان

انواع اقامت در کشور گرجستان

انواع اقامت در کشور گرجستان

گرجستان کشوری در منطقه قفقاز اوراسیا می باشد که هم در قاره آسیا و هم در قاره اروپا قرار دارد و سعی می کند که به اتحادیه اروپا بپیوندد. این کشور دارای جمعیتی حدودا ۴ میلیون پانصد هزار نفری می باشد که پایتخت آن تفلیس است. کشور گرجستان از شمال به روسیه  و از جنوب به ترکیه و ارمنستان و از جنوب شرقی به کشور آذربایجان ختم می شود. در واقع امروزه شما می توانید بدون گرفتن ویزا به کشور گرجستان بروید اما برای گرفتن اقامت دائمی در کشور گرجستان تنها به چندین طریق که در این مقاله اشاره می کنیم می توانید اقامت دائم بگیرید.

انواع اقامت در کشور گرجستان
انواع اقامت در کشور گرجستان

انواع اقامت دائم در گرجستان

شما می توانید به صورت موقت در گرجستان اقامت بگیرید و در عین حال از تمامی حقوق شهروندی گرجستان بهره مند می شوید اما امکان رای دادن و گرفتن پاسپورت گرجی را ندارید.

شما می توانید از طریق موارد زیر اقدام به گرفتن اقامت دائم و گرفتن پاسپورت گرجی کنید.

  1. اقامت گرجستان از طریق ازدواج : در واقع شما می توانید با ازدواج کردن با یک تبعه گرجی اقامت دائم خود را بگیرید. البته باید به شما بگوییم که اگر یک زن ایرانی با مرد گرجی ازدواج کند سریعتر می تواند اقامت دائم را بگیرد زیرا پلیس به نحوه ازدواج مردان ایرانی به زنان گرجی شک می کند و احتمال صوری بودن ازدواج را می دهد.
  2. ثبت شرکت در گرجستان : شما می توانید با ثبت کردن یک شرکت در کشور گرجستان سریعا اقامت خود را بگیرید.
  3. اقامت کاری و تحصیلی در گرجستان : اگر شما در شرکتی در گرجستان کار می کنید می توانید با تقاضای نامه از شرکت و فرستادن آن به وزرات خانه درخواست اقامت دائم کنید. حتی شما با قبول شدن در دانشگاه های کشور گرجستان می توانید برای گرفتن اقامت گرجستان اقامت کنید.
  4. خرید خانه در گرجستان : کسانی که مایل به گرفتن اقامت دائم در گرجستان هستند باید به شما بگوییم که با خرید خانه به قیمت بالای ۳۵ هزار دلار یعنی تقریبا ۱۳۰ میلیون تومان در گرجستان می توانید اقامت بگیرید.
  5. سرمایه گذاری : شما می توانید با سرمایه گذاری در کشور گرجستان اقدامات لازم برای گرفتن اقامت دائم گرجستان را انجام دهید.
  6. گرجی های ایرانی : کسانی که زادگاه آنها در گرجستان هست و بنا به دلایلی در کشور ایران زندگی می کنند می تواند اقامت گرجستان را دریافت کنند.

شما می توانید از طریق سایت ایران گرجستان و تماس با ما تنها با شماره های ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ اقدام به گرفتن انواع اقامت در کشور گرجستان کنید.