اقامت کارمندی گرجستان ملزوم به دریافت قرارداد رسمی از شرکت گرجی و مسلط بودن به زبان گرجی و داشتن وکیل مهاجرت است. مهاجرت به گرجستان و دریافت اقامت دائم گرجستان برای برخی از افراد، اولویت اوّل زندگی محسوب می‌شود. این افراد، فارغ از مسائلی نظیر زمان و هزینه دریافت ویزای گرجستان تنها در پی راهی برای زندگی در گرجستان هستند. دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک در گرجستان و یا ثبت شرکت در گرجستان روش رایجی بین ایرانیان است؛ امّا روشهای دیگری نیز برای مهاجرت به گرجستان وجود دارد.

اگر در زمینه دریافت اقامت گرجستان، خرید ملک در گرجستان و یا سرمایه‌گذاری در گرجستان به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می‎توانید با شماره ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴  تماس بگیرید.

ویزای کارمندی گرجستان

دریافت اقامت گرجستان از طریق کارمندی در یک شرکت گرجی از دیگر راههای مهاجرت به گرجستان است که چندان آسان نیست. طبق قانون گرجستان اگر یک شرکت گرجی تمایل به استخدام یکی از اتباع خارجی داشته باشد باید این اقدام کاملاً رسمی باشد. به این صورت که شرکت مورد نظر باید قرارداد رسمی برای فرد خارجی ارسال کرده و سپس برای اقامت فرد اقدام شود. به عبارت دیگر پس از عقد قرارداد استخدام قانونی فرد متقاضی می‌تواند به واسطه کارفرما برای دریافت اقامت گرجستان اقدام نماید.

اهمّیّت زبان گرجی

 در تمامی مراحل مهاجرت به گرجستان از طریق کارمندی، حضور وکیل مهاجرت در گرجستان یا تسلط کامل بر زبان گرجی ضرورت دارد. البته اساساً تسلط بر زبان گرجی برای کار در گرجستان لازم است و امکان استخدام بدون آشنایی با زبان گرجی وجود ندارد. امّا استفاده از خدمات حقوقی یک وکیل معتبر برای مهاجرت به گرجستان برای تسلط بر جوانب مختلف قوانین گرجستان بسیار مفید است.

قوانین مربوط به اخذ اقامت گرجستان از طریق کار

  1. اگر فردی پس از ورود به گرجستان موقعیت شغلی بهتری بیابد می‌تواند دریافت اقامت خود را با شغل جدید تمدید نماید.
  2. اگر فردی بتواند چندین سال پیاپی اقامت موقت گرجستان را کسب نماید امکان دریافت اقامت دائم گرجستان برای او وجود دارد.
  3. نوع اقامت موقت تأثیر چندانی بر دریافت اقامت دائم گرجستان ندارد و تنها تمدید آن برای چند سال اهمّیّت دارد.

شرایط استخدام در گرجستان

  • طبق قوانین کار در گرجستان، تنها در صورتی که فرد گرجی مناسب برای شغل مورد نظر وجود نداشته باشد امکان استخدام افراد خارجی وجود دارد.
  • بنابراین فرصت استخدام در گرجستان و دریافت ویزای کارمندی گرجستان به ندرت اتفاق می‌افتد.
  • نکته مهم دیگر در مورد ویزای کارمندی گرجستان و یا دریافت اقامت گرجستان از طریق کار، سطح پایین حقوق در گرجستان است.
  • این در حالی است که مهاجرین باید بیست درصد حقوق خود را به عنوان مالیات پرداخت نمایند تا برای تمدید اقامت با مشکل مواجه نشوند.
شرایط استخدام در گرجستان

کسب و کار موفق در گرجستان

کارمندی در گرجستان به خاطر شرایط سخت و درآمد بسیار کم آن از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست. در مقابل، ثبت شرکت در گرجستان و راه‌اندازی کسب و کار در گرجستان به دلیل کم بودن هزینه نیروی کار به صرفه است. در حقیقت، اقتصاد ضعیف گرجستان و آمار بالای بیکاری در این کشور شرایط مساعدی برای راه‌اندازی کسب و کار و کارآفرینی است.

برچسب‌ها:, ,

Leave a Reply