تور بازدید از کلیسای سامبا

کلیسای جامع سامبا یا کلیسای تثلیث (پدر، پسر، روح القدس) یکی از پرجاذبه ترین بناهای توریستی گرجستان است که در سفر به گرجستان بازدید از آن را نباید از دست داد. این کلیسا بر روی تپه ای و در نزدیکی ساحل چپ رودخانه کوار واقع است و از هر جای شهر تفلیس قابل رویت می باشد.

کلیسای سامبا از نظر مساحت بزرگترین کلیسای ارتدکس در جهان و با ارتفاع ۹۷ متر سومین کلیسای بلند جهان است. این کلیسای بزرگ از ۹ کلیسای کوچک و ۵ کلیسای کوچکتر در طبقات پایین تشکیل شده است. کلیسای سامبا ۵۰۰۰متر مربع مساحت و ۱۳۷ متر مکعب حجم دارد.

گنجایش این کلیسا ۱۵۰۰ نفر است و برای بازدید از آن محدودیت پوششی وجود دارد. بر روی گنبد مخروطی کلیسا صلیبی وجود دارد که خود ۷٫۵ متر ارتفاع دارد. گنبد مخروطی کلیسا از جنس طلا بوده و بر ۸ ستون استوار است.

تاریخ ساخت:

این بنای مذهبی در سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ بنا شده و خیلی زود تبدیل به یکی از پرطرفدارترین مکان ها در بین توریست ها شد. البته ایده ساخت آن به سال ۱۸۹۹ همزمان با ۲۰۰۰ سالگی تولد حضرت مسیح برمیگردد.

نقاشی های بسیار زیبایی بر دیوارهای کلیسا نقش بسته که نتیحه یک کار گروهی و به رهبری امیران گوگلیدزه بوده است. در ساخت قسمت کف کلیسا از سنگ مرمر و از موزائیک برای تزئین استفاده شده است. کلیسای سامبا شامل قسمت های دیگر چون برج ناقوس، اقامتگاه اسقف اعظم، مدرسه الهیات، صومعه و استراحتگاه میباشد. کلیسای سامبا هم در شب و هم در روز زیبائی خاصی دارد. در این کلیسا بسیاری از جوانان ازدواج خود را به شکل سنتی برگزار کرده و همچنین فرزندان تازه متولد شده در این کلیسا غسل تعمید داده میشوند. بازدید از این بنای مذهبی برای عموم آزاد است اما برای عکاسی به یاد داشته باشید که باید فلش دوربین یا گوشی تان خاموش باشد.

ایران گرجیا با كادري مجرب بازديد از این بنای زیبا و جاذبه هایش را براي شما مهيا ميسازد جهت هماهنگي و رزرو تور بازدید از جاذبه ها و اماکن تاریخی و تفریحی گرجستان با تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تهران اقاي فرهاني هماهنگ بفرماييد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *