استقبال مهاجران خارجی از قانون دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک در گرجستان سبب تمدید این قانون برای چندمین سال پیاپی شده است. یکی از دلایل این امر، اقتصاد ضعیف و سطح پایین درآمد مردم گرجستان است. در حقیقت یکی از دلایل کم بودن هزینه زندگی در گرجستان و قیمت‌های ارزان کالا وخدمات در گرجستان، درآمد محدود مردم گرجستان است. این درآمد محدود به مردم گرجستان اجازه سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات را نمی‌دهد. از این رو دولت گرجستان برای جذب سرمایه‌های خارجی اقدام به اعطای اقامت گرجستان از طریق خرید ملک نموده است.

Group of business people and lawyers discussing contract papers sitting at the table, close up

اقامت گرجستان برای ایرانیان

مانند بسیاری از مهاجران خارجی، ایرانیان فراوانی نیز در این سالها موفّق به دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک شدند. می‌توان گفت اقامت گرجستان برای ایرانیان بیش از سایر کشورها اهمّیت دارد. زیرا کشور گرجستان از معدود کشورهایی است که ایرانیان بدون نیاز به ویزا می‌توانند به عنوان سفر توریستی ۴۵ روز در گرجستان اقامت کنند. این سفر توریستی به گرجستان فرصت مغتنمی برای آشنایی با شرایط زندگی در گرجستان و تدارک مقدمات برای مهاجرت به گرجستان است. از سوی دیگر قرارگیری گرجستان در همسایگی ایران نکته مثبتی است زیرا رفت و آمد به این کشور برای ایرانیان بسیار آسان است.

امّا اخیراً شایعاتی مبنی بر افزایش ریجکت ایرانیان در گرجستان در بین مردم نگرانی‌هایی ایجاد کرده است. بسیاری گمان می‌کنند قوانین جدید گرجستان دلیل ریجکت ایرانیان در گرجستان است. در حالی که مطابق آنچه دفاتر رسمی وکالت اعلام می‌کنند اغلب این افراد به دلیل مشکلات شخصی و در بسیاری از موارد به دلیل عدم آگاهی از قوانین گرجستان ریجکت شده‌اند.

قوانین جدید دریافت اقامت گرجستان

مطابق آنچه از منابع رسمی اعلام شده تغییر خاصی در قوانین دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک توسط دولت گرجستان اعمال نشده است. آنچه سبب ضرردهی یا ریجکت ایرانیان در گرجستان شده است ارتکاب خلاف یا عدم آگاهی از قوانین گرجستان بوده است.

تنها تغییر ایجاد شده از سوی کشور گرجستان، اعمال سختگیری بیشتر برای اجرای قوانین مهاجرت است. در واقع شاید این طور بتوان توجیه کرد که در گذشته جذب سرمایه خارجی برای کشور گرجستان در اولویت قرار داشت و به همین دلیل برخی اشکالات از قبیل نقص مدارک را نادیده می‌گرفتند. امّا پس از استقبال فراوان مهاجرین خارجی امروزه دلیلی برای چشم‌پوشی از سهل‌انگاری مهاجران نمی‌بینند و با سختگیری کامل، قوانین خود را اجرا می‌کنند.

.

با این وجود افرادی که امور مهاجرت خود را با همراهی یک وکیل مهاجرت به گرجستان دنبال می‌کنند بعید است به چنین مشکلاتی گرفتار شوند. زیرا یک وکیل مهاجرت حرفه‌ای بر تمامی قوانین گرجستان و البته زبان گرجی تسلط دارد و به همه امور واقف است. اگر باور دارید اقدام به مهاجرت، اقدامی مهم و اساسی است از بهترین و اصولی‌ترین مسیر برای آن اقدام کنید. پرداخت هزینه وکیل معتبر مهاجرت به گرجستان، تضمین حفظ سرمایه و دریاقت اقامت رایگان گرجستان برای شماست. در مقابل، هرگونه تلاش برای دور زدن قوانین گرجستان ممکن است منجر به از بین رفتن تمام سرمایه و زندگی شما شود.

Leave a Reply