بسیاری از مهاجران ایرانی ابتدا با استفاده از قانون اقامت گرجستان از طریق خرید ملک به این کشور مهاجرت کردند. ولی پس از مدتی زندگی در این کشور به دلایل مختلف شخصی و اقتصادی، قصد فروش ملک خود در گرجستان را دارند. برخی از افراد مهاجرت به گرجستان را به عنوان میانبری برای مهاجرت به اروپا انتخاب می‌کنند. بدیهی است زمانی که موفق به دریافت اقامت یک کشور اروپایی می‌شوند سرمایه خود در این کشور را به پول تبدیل می‌کنند. فروش ملک در گرجستان ممکن است برای افرادی که چندین بار تمدید اقامت موقت گرجستان انجام داده اند و موفق به گرفتن اقامت دائم نشده اند رخ دهد.

اگر در زمینه خرید و فروش ملک در گرجستان به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می‌‌توانید با شماره ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس بگیرید.

شرایط فروش ملک در گرجستان

 1. برای تمدید اقامت گرجستان از طریق خرید ملک، فرد مهاجر نباید ملک خود را بفروشد.
 2. اوّلین مدرک مورد نیاز برای تمدید اقامت ، سند معتبر ملکی است که به نام مهاجر است. بنابراین اگر مهاجری ملک خود را بفروشد باید از گرجستان خارج شود یا دلیل دیگری برای تمدید اقامت ارائه کند.

با تمام این شرایط اگر فردی تصمیم به فروش ملک گرفت باید بداند که شرایط مهاجر با یک فرد گرجی متفاوت است. به عبارت ساده‌تر، قیمت ملک در گرجستان برای یک فرد مهاجر و یک فرد گرجی در شرایط عادی، برابر نیست. در نتیجه ملکی که شما یک سال قبل خریده‌اید با قیمت کمتری به یک فرد گرجی به فروش می‌رسد. البته شرایط ملک و منطقه‌ای که در آن واقع شده و میزان دسترسی آن به خدمات رفاهی، امتیاز ملک محسوب می‌شود. امّا از آنجایی که مردم گرجستان مردم حسابگری هستند معامله املاک در گرجستان کار آسانی نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود هرگز شخصاً وارد معامله نشوید و حتماً با یک مشاور حقوقی در گرجستان مشورت کنید.

شرایط فروش ملک در گرجستان

مراحل فروش ملک

ابتدا لازم است اطلاعات زیر را در اختیار وکیل یا مشاور حقوقی خود در گرجستان قرار دهید.

 1. سال ساخت ملک
 2. قیمت خرید ملک
 3. سال خرید ملک
 4. آدرس دقیق ملک
 5. قیمت موردنظر برای فروش ملک
 6. یک سری عکس باکیفیت از داخل و خارج ملک
 7. وضعیت فعلی ملک (از نظر حضور ساکنین)

فروش ملک توسط شرکت‌های حقوقی

 • اگر فرد مهاجر، خود، خریدار خوبی پیدا کرده باشد، مشاور حقوقی  با دریافت مشخصات طرفین، به بررسی قانونی مدارک ایشان می‌پردازد.
 • در صورت تأیید مدارک طرفین معامله، مذاکرات برای تعیین قیمت مورد توافق طرفین انجام می‌شود.
 • در نهایت نیز فروش ملک به صورت قانونی و مطابق با قوانین کشور انجام می‌شود.
 • اگر فرد مهاجر خریدار مناسبی پیدا نکرده باشد؛ این شرکت‌ها می‌توانند با صدور آگهی برای فروش ملک، مشتری مناسبی پیدا کنند.
برچسب‌ها:

Leave a Reply