معرفی منطقه محافظت شده لاگودخی

معرفی منطقه محافظت شده لاگودخی

مناطق حفاظت شده لاگودخی در مرزهای شمال شرقی گرجستان با کشور روسیه در دامنه های جنوبی رشته کوه های قفقاز در منطقه لاگودخی واقع شده است. لاگوخی در فاصله ۱۷۰ کیلومتری تفلیس قرار دارد و بهترین فصل برای رفتن به این منطقه طبیعی از اواسط بهار تا اواسط پاییز است.

این منطقه محافظت شده کوهستانی شامل مناطق بکر و زیبایی از طبیعت منحصر به فرد منطقه لاگودخی در ارتفاعی حدودا بین ۴۰۰ تا ۳۵۰۰ متر از سطح دریا است که می توانید از ۵ مسیر کوهنوری مختلف به این ارتفاعات برسید.

منطقه محافظت شده لاگودخی منطقه ای با طبیعت غنی و آب و هوای معتدل مرطوب و نیمه مرطوب است. این منطقه دارای ذخایر آب فراوانی می باشد که شامل رودخانه های اصلی نینوشهوی، شرومیخوی، لگودخشتکالی و ماتسیمیستسکالی بوده که در میان کوه ها جریان دارند.

در مناطق پایین تر و جنگلی لاگودخی آبشارهای بسیار زیبایی مانند آبشار گروسه(Grouse) یا راچو(Rocho) و آبشار نینوس خوی(Ninoskhevi) سکوت جنگل های بزرگ  را می شکنند.

در ناحیه آلپاین و مناطق مرتفع لاگودخی می توانید چند دریاچه بسیار زیبای یخی را مشاهده کنید که بزرگترین آنها دریاچه Black Cliff نام دارد و دارای عمق ۱۴ متری است. این دریاچه درست در مرز روسیه و گرجستان واقع شده است.

معرفی منطقه محافظت شده لاگودخی

مهمترین جاذبه منطقه لاگودخی جنگل های شگفت انگیز و بکر آن است. در این منطقه ۱۳۰ گونه گیاهی بکر و نادر وجود دارد که برای دوستداران طبیعت بسیار شگفت انگیز است. در لاگودخی جنگل های بسیار بزرگ از درختان راش، درختان بلوط، بلوط کوهی، افرا و … گسترده شده است

در زیستگاه های غنی و متنوع گیاهی لاگودخی ۱۲۶ گونه از مهره داران مختلف، ۴ گونه از ماهی ها، ۵ گونه از دوزیستان، ۱۲ گونه از خزندگان، ۱۵۰ گونه پرنده و ۵۳ گونه از پستانداران وجود دارد. در منطقه محافظت شده لاگودخی گونه های زیادی از بی مهرگان نادر نیز وجود دارد اما در مود تعداد مشخص آن ها هنوز تحقیقات کاملی انجام نشده است.

در این منطقه محافظت شده حیوانات شکارچی خطرناکی همچون گرگ خاکستری، خرس قهوه ای و گراز وحشی وجود دارد و به همین دلیل نباید خودسرانه به این منطقه سفر کنید.

معرفی منطقه محافظت شده لاگودخی

در این منطقه بکر و زیبای مرزی همچنین می توانید حیوانات زیبا و شگفت انگیز دیگری همچون آهو، بزکوهی و بز وحشی، گوزن، جوجه تیغی سیاه، عقاب سیاه و طلایی، باقرقره، کبک های دری قفقازی و صدها حیوان بومی و غیر بومی قفقازی را ببینید.

در این منطقه محافظت شده بسیاری از خرابه های باستانی مربوط به دوران پیش از مسیحیت وجود دارد. مهمترین اکتشافات عصر برنز در قلمرو روستای اولیانوكا پیدا شد. همچنین بناهای تاریخی و کلیساهای مسیحی و قرون وسطایی زیادی در لاگودخی خواهید دید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *