معرفی پارک ملی متیلارا باتومی

معرفی پارک ملی متیلارا باتومی

یکی از زیباترین و بکرترین مناطق طبیعی در گرجستان پارک ملی متیلارا باتومی می باشد که در بخش غربی رشته کوههای جاستان ایمرتی قرار گرفته است. این رشته کوه ها ارتفاع چندان زیادی نسبت به دیگر قلل رشته کوه های قفقاز ندارند.

این پارک ملی دارای مساحتی بالغ بر ۱۶۰۰ کیلومتر بوده و در آن جنگل های وسیع و بکر و سنگ های آتشفشانی- رسوبی بسیار یافت می شوند. رشته کوههای این منطقه هوای مرطوب را از دریای سیاه می گیرند و  موجب ایجاد آب و هوای مرطوب و باران های مکرر در منطقه آجارا می شوند.

کوه متیلارا که تنها دارای ارتفاع ۱۳۸۱ متر است یکی از بیشترین میزان بارندگی ها در گرجستان را با بارندگی سالیانه ۴۵۲۰ میلیمتر را دارا می باشد. بلندترین قله در منطقه متیلارا ۱۷۶۱ متر ارتفاع دارد که درست در امتداد مرز شرقی پارک ملی متیلارا قرار دارد.

معرفی پارک ملی متیلارا باتومی

این پارک بسیار زیبا برای علاقه مندان به کوهنوردی، کوهپیمایی و حیات وحش مکانی بسیار جذاب و بکر است. دو مسیر توریستی در پارک ملی متیلارا وجود دارد که با حمایت صندوق جهانی حیات وحش (WWF) ساخته شده است.

در هر دو این مسیر ها تمامی امکانات لازم همچون مکان های تعیین شده برای اسکان، راهنمایان متبحر، وسایل مختلف برای کوه پیمایی و پیاده روی وجود دارد.

  1. مسیر جنگل شاه بلوط:

این مسیر آسان بوده و می توان حدودا با ۷ کیلومتر پیاده روی آن را پیمود. این ناحیه در ارتفاع ۲۶۵ تا ۴۴۲ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. در این مسیر جنگلهایی وسیع، آبشار و دریاچه ای بسیار زیبا قرار دارد و در ادامه مسیر در امتداد رودخانه غاری بسیار زیبا خواهید دید.

پس از پیمودن دو کیلومتر از مسیر، آبشاری با ارتفاع ۱۵ متر در میان جنگل و طبیعت وحشی خواهید یافت. رودخانه بین سنگ ها همچون یک گرداب جریان دارد که در آن به وفور ماهی قزل آلا یافت می شود.

معرفی پارک ملی متیلارا باتومی

  1. مسیر بهار سرد

ابتدای این مسیر با ارتفاع ۲۶۰ متر بالاتر از سطح دریا شروع می شود و به ۱۲۵۰ متر بالاتر از سطح دریا پایان می یابد. در طول این مسیر جنگلهای کوهستانی، جنگلهای راش، توسکا و ممرز بسیار زیبایی گسترده شده است. در این ناحیه جنگلی حیواناتی همچون خرس های قهوه ای، گوزن و بسیاری از حیوانات دیگر یافت می شوند. این مسیر در نزدیکی چشمه های طبیعی واقع شده است، جایی که منطقه پیک نیک، دستشویی و پناهگاه های گردشگری نیز وجود دارد.

در این جنگل ها حیوانات نادری همچون دوزیستان سمندر قفقازی، گورخر، سنجاب قفقازی، خرگوش، روباه قرمز، گربه وحشی و … نیز یافت می شوند.

ایران گرجیا با كادري مجرب بازديد از این پارک ملی بسیار زیبا و جاذبه هایش را براي شما مهيا مي سازد. جهت هماهنگي و رزرو اين تور و سایر تورهای گرجستان با تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تهران اقاي فرهاني هماهنگ بفرماييد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *