مهاجرت به گرجستان از طریق کشاورزی در مقایسه با سایر روش‌ها از ریسک کمتری برخوردار است. در اقتصاد ضعیف گرجستان، بخش کشاورزی یکی از مواردی است که هنوز در گرجستان رونق دارد. آب و هوا و شرایط اقلیمی و خاک حاصلخیز کشور گرجستان برای کشاورزی بسیار مناسب است. در گذشته قوانین ساده‌تری برای فعالیت مهاجران خارجی در این زمینه وجود داشت و اتباع خارجی امکان خرید زمین کشاورزی در گرجستان را داشتند. ولی بر طبق قوانین جدید کشور گرجستان مهاجران خارجی اجازه خرید زمین کشاورزی در گرجستان را ندارند. البته امکان عقد قرارداد اجاره ۹۹ ساله زمین کشاورزی در گرجستان وجود دارد. حتّی این شرایط هم برای اتباع خارجی به عنوان سرمایه‌گذاری در گرجستان بسیار ایده‌آل است. زیرا پایین بودن هزینه‌ها در گرجستان از قبیل هزینه آب و برق و مزد کارگر و شرایط مناسب برای فروش محصولات در بازارهای اروپایی سودآوری مناسبی برای کشاورزی در گرجستان را تضمین می‌کند.

مهاجرت به گرجستان از طریق کشاورزی
مهاجرت به گرجستان از طریق کشاورزی

شرایط کشاورزی در گرجستان

علیرغم وجود منابع طبیعی و شرایط اقلیمی مناسب، کشاورزی گرجستان پیشرفت چندانی نداشته است. مردم گرجستان به دلیل درآمد اندکی که دارند امکان سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی ندارند. به همین دلیل کشاورزی در گرجستان به سبک سنّتی انجام می‌شود. در نتیجه اگر فردی با دانش تخصصی در زمینه کشاورزی و سرمایه لازم کشاورزی در گرجستان را آغاز نماید سود خوبی از این کار نصیب او خواهد شد. به ویژه آن که هزینه‌های کار در گرجستان نسبت به سایر کشورها بسیار پایین است.

امتیازات کشاورزی در گرجستان

  • وجود زمینهای کشاورزی با خاک بکر و حاصلخیز و قیمت ارزان در گرجستان از مهم‌تین امتیازات کشاورزی در گرجستان است. لازم به ذکر است که ارائه تسهیلات به کشاورزان از برنامه‌های دولت گرجستان است. یکی از این تسهیلات، ارائه زمین کشاورزی رایگان به طرح‌ها و ایده‌های نو در زمینه کشاورزی است که موجب رونق کشاورزی در گرجستان و امتیازی برای مهاجرت به گرجستان از طریق کشاورزی شود.
  • بارش یکنواخت باران در طول سال در گرجستان به صورتی است که می‌توان برای آبیاری از آن بهره‌مند شد.
  • حتّی اگر به دلایلی میزان بارش کافی نباشد، کشور گرجستان از لحاظ منابع آبی کشوری غنی محسوب می‌شود.
  • کلیه تجهیزات و ملزومات کشاورزی در گرجستان با قیمت بسیار مناسبی در دسترس است.
  • نیروی کار ارزان در گرجستان تأثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های تولید در گرجستان دارد.

زیرشاخه‌های کشاورزی در گرجستان

سرمایه‌گذاری در گرجستان از طریق کشاورزی تنها به کاشت محصولات مختلف و فروش آنها محدود نمی‌شود. زمینه‌های دیگری نیز برای سرمایه‌گذاری در گرجستان از طریق اجاره زمین کشاورزی وجود دارد. مهمترین این زیرشاخه‌ها عبارتند از پرورش دام و طیور، پرورش ماهی، پرورش زنبور عسل، تأسیس گلخانه و سردخانه در گرجستان.

البته راه‌اندازی هریک از موارد فوق در کشور گرجستان به صورت سنّتی سودآوری چندانی نخواهد داشت. زیرا بازار داخلی گرجستان به دلیل سطح پایین درآمد مردم گرجستان جامعه هدف مناسبی برای کسب درآمد نیست. دسترسی کشور گرجستان به بازارهای اروپایی امتیازی است که حضور در آنها نیازمند کسب استانداردهای اروپایی است. بنابراین سرمایه‌گذاری در کشاورزی گرجستان اگر با تکنولوژی همراه شود سودآوری آن تضمین شده است. مهاجرت به گرجستان از طریق کشاورزی و سرمایه‌گذاری در گرجستان از طریق صنایع بسته‌بندی و توزیع محصولات کشاورزی نیز گزینه مناسبی است.

اگر در زمینه دریافت اقامت گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می‌‌توانید با شماره ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس بگیرید.

Leave a Reply