پارک ملی خاراگائولی برجومی

پارک ملی خاراگائولی برجومی

شهر برجومی یکی از زیباترین شهرهای گرجستان می باشد که سالانه جمعیت زیادی از توریست ها از آن بازدید می کنند. این شهر در ۱۵۰ کیلومتری غرب تفلیس و در نزدیکی شهر باتومی واقع است. چشمه های آب گرم شهر برجومی و آب معدنی منحصر به فرد این شهر شهرت جهانی و تاریخی دارد.

پارک ملی خاراگائولی بورجومی یکی از زیباترین پارک های جنگلی ملی گرجستان و یکی از بزرگترین پارک های ملی اروپا می باشد که در منطقه محافظت شده در قفقاز کوچک در جنوب غربی تفلیس قرار دارد. این پارک که در سال ۱۹۹۵ با حمایت دولت آلمان برای حفظ طبیعت فوق العاده و به ویژه جنگل های بکر این منطقه تاسیس و در سال ۲۰۰۱ گشایش یافت.

این پارک ملی زیستگاه انواع زیادی از گونه های گیاهی و جانوری می باشد که در ارتفاع تا ۲۷۰۰ متری واقع است. در این پارک انواع درختان، کاج ها، انواع گونه های گیاهی و گل های همیشه سبز بسیار زیبایی وجود دارد که موجب شده است این منطقه سرشار از مناظر نفس گیر باشد.

در این پارک ملی ۱۱ مسیر پیاده روی وجود دارد که در تمامی این مسیر ها از دیدن مناظر و چشم اندازها بکر و منحصر به فرد لذت خواهید برد. همچنین این مکان برای افرادی که علاقه مند به کوهپیمایی هستند نیز بسیار مناسب بوده و می توانند تا ارتفاع ۲۶۴۲ متری کوهپیمایی کنند.

پارک ملی خاراگائولی بورجومی

پارک ملی خاراگائولی بر روی مسیر مهاجرت بسیاری از پرندگان قرار دارد که در فصل بهار و پاییز به این منطقه سفر می کنند. در این جنگل های زیبا و گسترده انواع جانوران همچون خرس قهوه ای، گرگ، گوزن های قرمز و …زندگی می کنند. همچنین انواع گونه های گیاهی، قارچ ها و گل هایی بسیار زیبا نیز در تمامی پارک دیده می شوند.

در فصل بهار طبیعت پرک ملی برجومی بسیار زیبا است و مناظر زیبای آن مانند مناظر کوهستان های آلپ نفس گیر و چشم نواز می باشد. در اطراف پارک روستاهایی کوچک و تاریخی مربوط به قرون وسطی را خواهید دید که مردمی بسیار مهمان نواز دارند. در این مکان خود را در دل افسانه های محلی و باستانی گرجی خواهید دید.

برخی از مسیرهای پیاده روی محبوب پارک ملی برجومی:

  1. یکی از زیباترین مسیرهای پیاده روی پارک ملی برجومی مسیری با طول ۳ کیلومتر است که حدودا ۳ ساعت پیاده روی خواهد داشت. مرتفع ترین بخش این مسیر ۹۵۰ متر است و نقطه شروع آن از ساختمان اداری پارک آغاز می شود. در این مسیر جاذبه هایی همچون کلیسای سنت نینو و منظره زیبای آبگرم های برجومی را نیز می توانید ببینید.

پارک ملی خاراگائولی برجومی

  1. یکی دیگر از بهترین مسیرهای پیاده روی مسیری است که از کنار دره رودخانه لیکانی آغاز می شود. برای طی این مسیر باید ۱۳ کیلومتر را طی کنید که حدودا ۶ ساعت به طول خواهد انجامید. این مسیر از مسیر اول سخت تر بوده و مرتفع ترین نقطه مسیر ۱۷۸۰ متر است.

در این مسیر می توانید جاذبه هایی همچون منظره های پانوراما، منظره کوبیسکی و … را دیده و به مکان های در نظر گرفته شده به عنوان پیک نیک و کمپینگ بروید.

  1. یکی دیگر از این یازده مسیر، مسیر نیکلاس رومانف است که طول آن ۴۳ کیلومتر بوده و پیاده روی این مسیر ۳ روز به طول خواهد انجامید. این مسیر بسیار زیبا برای اسب سواری نیز بسیار مناسب می باشد.

این مسیر از دو مسیر دیگر سخت تر بوده و نقطه شروع آن در حوالی رودخانه لیکانی است. بالاترین نقطه این مسیر ۱۹۸۲ متر ارتفاع دارد. در این مسیر بسیار زیبا جنگل های بلند مخروطی و مناظر زیبای کوهستان های قفقاز را خواهید دید. کوه لومی و کلیسای سنت جورجی لومی نیز در طول مسیر مشاهده خواهید کرد.

ایران گرجیا با كادري مجرب بازديد از این پارک ملی بسیار زیبا و جاذبه هایش را براي شما مهيا مي سازد. جهت هماهنگي و رزرو اين تور و سایر تورهای گرجستان با تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تهران اقاي فرهاني هماهنگ بفرماييد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *